KARTEPE’DE RAMAZAN ŞENLİĞİ

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü tarafından organize edilen Ramazan Şenlikleri büyük ilgi ve katılımlarla devam ediyor.

KARTEPE’DE RAMAZAN ŞENLİĞİ
KARTEPE’DE RAMAZAN ŞENLİĞİ admin

 

 

11 Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’in başlamasıyla birlikte Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, her akşam iftar sofrasında hemşerileriyle bir araya gelirken, Teravih Namazı öncesi ve sonrasında mahalle ziyaretlerine aralıksız devam ediyor. Başkan Üzülmez’in örnek gösterilen projeleri arasında yer alan Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü, Ramazan Ayın’da minikleri unutmadı. Geleneksel hale getirilen Ramazan Şenliklerinde Kartepeli çocuklar gönüllerince eğlenerek öğreniyorlar.  

 

RAMAZAN ŞENLİKLERİNE BÜYÜK İLGİ

Beş bine yakın üyesi ile Kartepeli çocukları sosyal ve kültürel etkinliklerle buluşturmaya devam eden Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü Ramazan Şenlikleriyle çocuklara unutulmaz anlar yaşatıyor. Sevgi, kardeşlik ve hoşgörü ayı Ramazan’da farklı mahallelerde iftar sonrası düzenlenen etkinlikler saat 21.00-22.00 arasında gerçekleştiriliyor. Ataşehir, Dumlupınar, Maşukiye, Arslanbey ve Rahmiye mahallelerinde yüzlerce çocuğa ulaşan Çocuk Kulübü, Ataevler, Hasanpaşa, Köseköy, FSM, Emekevler, İstasyon, Derbent, Suadiye ve Eşme mahallerinde şenliklere devam edecek.

 

GÖSTERİLER, İKRAMLAR… HEPSİ BU ŞENLİK’TE!

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü tarafından organize edilen Ramazan Şenlikleri zengin içeriğiyle çocuklara keyifli zaman geçirme imkân sağlıyor. Meddah gösterileri, Hacivat Karagöz, Ateşbaz, jönglör, tahta bacak ve daha birçok özel etkinlik Kartepeli miniklerin beğenisine sunuluyor. Etkinliğe katılan tüm misafirlere Kartepe Belediyesi tarafından ücretsiz olarak Osmanlı macunu, pamuk şeker, Pop corn ve çay ikram ediliyor.

 

BAŞKAN ÜZÜLMEZ, ÇOCUKLARI YALNIZ BIRAKMADI

Arslanbey Hasan Yılmaz Kültür Merkezi’nde düzenlenen Ramazan Şenliği’ne katılarak çocukların mutluluklarına ortak olan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Düzenlediğimiz etkinliklerle çocuklarımız hem çok eğleniyor, hem de kültürümüzü yakından tanıma fırsatı buluyor. Gelenek ve göreneklerine bağlı bir neslin yetişmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. Kartepeli miniklere mısır ikram eden Başkan Üzülmez, çocukların gözlerinden öperek veda ederken, onların sevgisi ve enerjisi ile moral depoladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeliye 15 gün giriş çıkışlar yasaklandı!
Kocaeliye 15 gün giriş çıkışlar yasaklandı!
Mesafeli cuma namazı kılındı!
Mesafeli cuma namazı kılındı!